ilansitesi.net
ataşehir escort
Bugun...


Cemal İNCESOYLUER

facebook-paylas
BORSA MI VARMIŞ? HADİ YA!
Tarih: 19-09-2022 09:57:00 Güncelleme: 19-09-2022 09:57:00


Varmış kardeş, yaklaşık 9 yıldır herkesin unuttuğu, hatırlamakta zorlandığı bir Tokat Ticaret Borsası varmış. Üstelik, bir de başkanı varmış. Bir varmış bir yokmuş gibi kurum olmuş. Neyse, peki bu 9 yılda neler olmuş…

 

Bilmiyoruz ama, tahminimi söyleyeyim: 9 yıl önce bir el demiş ki, yahu bu Tokat Ticaret Borsası, başkan Ahmet Çektek’in kimi atraksiyonlarıyla çok gündem de, yapması gereken hizmet ve görevleri yerine, alakasız polemiklerle kamuoyunda malzeme oluyor. Evet. O vakit öyle birşey yapalım ki, hiçbir şey yapmasın, hiçbir görevini yerine getirmesin, Tokat Ticaret Borsasına hiçbir katma değer sağlamasın ama, toplumda adı sanı silinsin, böyle bir kurum olduğu unutulsun denmiş gibi…

 

9 yıl içerisinde bu proje tutmuş. Öyle ki, yeni üye kaydı yapılmamış, Tokat’ın mümbit arazilerinde yetişen mahsulü, müstahsil ile irtibatlanmadan, saldım çayıra mevlam kayıra misali kendi haline bırakılmış. Çevre iller dahi, galiba Tokat Ticaret Borsası kapatıldı sansın diye düşünülmüş.

 

Bu konuda ciddi bir başarı sağlandığını itiraf etmeliyim. Gerçekten de öyle oldu, Tokat Ticaret Borsası basbayağı arafta patinaj yapıp duruyor. Şimdi, yedi ceddi hem üretici, hem müstahsil hem de un fabrikasıyla çiftçinin tahıl mahsulünü işleyen Bıçakçı Ailesinin üçüncü kuşağı Ali Bıçakçı, arkadaşlarıyla birlikte bu yanlış gidişata dur demek için kendini ortaya atmış ve Tokat Ticaret Borsası Başkanlığına adayım demiş. Ali Bıçakçı’nın adaylığında bir yanlış bir doğru var. Yanlış çünkü, kardeşim işin gücün başını aşmış, Tokat Ticaret Borsasının ruhuna fatihalar yasinler okunurken sen de üç ihlas bir fatiha oku geç git. İkinci durum ise, Ali Bıçakçı’nın Tokat Ticaret Borsası için adaylığı çok doğru çünkü; artık bu kurum Tokat’ın onur meselesi olmuştur. Bu yükün altına girmekle, Tokat’ın bu alandaki boynu büküklüğünü bitirecek, Tokat’ın endüstriyel tarım savında önemli adımlar atılacak ve yeni üye kayıtları ile üyelere bir çok kapının açılması sağlanacak.

 

Ali Bıçakçı başkanı dinleyince bu sonucu çıkardım. Tokat adına ve Borsa adına heyecan verici projeleri benim umutlarımı yeşertti. Orası bir makam bir tirt kapma yeri, bir kartvizit oluşturma yeri değil. Ali Başkanın rasyonel, ayağı yere basan projeleriyle Tokat Ticaret Borsasında ki 9 yıllık kayıp yıllar telafi olur mu bilmiyorum? Hiç değilse önümüzdeki 4 yılı kaybetmenin önüne geçilir.

 Bu yazı 155 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

2023 seçimlerinde Ak Parti’de kimi vekil görmek istersiniz?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI