ilansitesi.net
ataşehir escort
Bugun...ÖĞRETMENİN SUÇU NE?

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan pandemi sürecinde MEB’e bağlı kurumların idareci ve rehber öğretmenleri TOGÜ tarafından staj için gönderilen öğrencilerin eğitimlerini verdiğini fakat Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi rektörlüğünün öğretmenlerin haklarını vermediğini söyledi.

facebook-paylas
Güncelleme: 12-11-2021 10:13:31 Tarih: 12-11-2021 10:02

ÖĞRETMENİN SUÇU NE?

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan pandemi sürecinde MEB’e bağlı kurumların idareci ve rehber öğretmenleri TOGÜ tarafından staj için gönderilen öğrencilerin eğitimlerini verdiğini fakat Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi rektörlüğünün öğretmenlerin haklarını vermediğini söyledi.

 

TOKAT İDARE MAHKEMESİ TOGÜ YE “ÖDEYİN” DEDİ. REKTÖRLÜK ÖDEME YAPMIYOR.

Eğitim Bir Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan, TOGÜ’den öğretmenlerin haklarını talep ettiklerini ifade ederek TOGÜ öğrencilerinin pedagojik formasyon almak için gerekli ücreti üniversiteye ödeyip sistemden faydalandığını ve MEB protokolüne göre de görev alanların ücretlerinin bu hesaptan ödendiğini vurguladı.

Başkan Ceylan MEB’e bağlı kurumların idareci ve rehber öğretmenleri TOGÜ tarafından staj için gönderilen öğrencilerin eğitimlerini verdiğini belirterek “Staj eğitimleri 13 Mart-2020 tarihine kadar 3 hafta devam etti. Pandemi nedeniyle kalan 9 hafta öğrenciler lehine yapılmış sayıldı. Öğretim görevlileri, idareciler ve rehber öğretmenler sistem üzerinden usulünce süreci mayıs ayına kadar sürdürüp sonuçlandırdı. Eksiği olanlar TOGÜ tarafından uyarılarak tamamlanması istendi ve gerekli evraklar düzenlenerek takipler sağlandı. Buraya kadar işler yolunda gitti. Cumhurbaşkanlığı genelgesine göre tüm dersler yapılmış sayılacak ve görevlilerin ücretleri ödenecekti. TOGÜ üniversite öğretim görevlilerine 12 haftalık ücretlerini öderken okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimize sadece üç haftalık kısmını ödedi. Kalan dokuz haftalık ödemeyi yapmadı” şeklinde açıklama yaptı.

 

YANLIŞ BİR KARAR VEREREK MAĞDURİYET OLUŞTURDU. ÖĞRETMENLERİMİZİN SUÇU NEYDİ ?

Başkan Ceylan “Ödemelerin yapılması talebiyle önce görüştük sonra yazı yazdık.  TOGÜ olumsuz cevapladı. Devamında konu sendikamız Hukuk birimi tarafından değerlendirilmiş ve mağdur üyemiz adına Tokat İdare Mahkemesine dava açılmıştır” dedi.

 

MAHKEME LEHİMİZE SONUÇLANMIŞTIR

Tokat İdare Mahkemesinin 2020/954 Esas sayılı davamız,  2577 sayılı Kanunun 45/1. Maddesi uyarınca itiraz yolu kapalı olmak üzere kesin olarak 01/10/2021 tarihli kararla lehlerine sonuçlandığını açıklayan Başkan Ceylan ““Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması”  ücretlerinin TOGÜ bünyesinde çalışan eğitimcilere ödendiği gibi MEB’e bağlı tüm idareci ve öğretmenlerimize de ödenmesi hakkaniyet gereği olup, lehimize sonuçlanan davanın ışığında İlimizin saygın bir kurumu olan TOGÜ sürekli işbirliği yaptığı öğretmenlerin bu haklarını iade etmesi gerekmekte. Davasını açtık, haklı bulunduk. TOGÜ verdiği yanlış kararla hem öğretmenin hak edişini hem de 2.500 TL mahkeme masraflarını ödemek zorunda. Bu devletin imkânlarının heba edilmemesi gerekir.Tüm mağdur eğitim çalışanlarımız adına dava açsaydık TOGÜ harç, Posta ve vekalet ücreti olarak 200-300 bin TL ödeyecekti” dedi.

 

TALEP YAZIMIZI GÖNDERDİK

Başkan Ceylan açıklamasına “Yapılan yanlıştan dönüleceğini ve ödemenin yapılacağı umudunu taşıyoruz. Okul idareci ve rehber öğretmenlerimize de bu ödemelerin Akademisyenlere ödendiği gibi en kısa sürede yapılması için talep yazımızı bugün TOGÜ ye gönderdik. Aksi halde onlarca eğitimcinin uğradığı bu mağduriyetin giderilmesi için gereken her türlü çabanın içerisinde olacağız” şeklinde sonlandırdı.
Bu haber 440 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ

2023 seçimlerinde Ak Parti’de kimi vekil görmek istersiniz?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI