ilansitesi.net
ataşehir escort
Bugun...BAŞKAN EROĞLU: “DOLU DOLU BİR RAMAZAN AYI BİZİ BEKLİYOR”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaklaşan Ramazan Ayı dolayısıyla basın mensuplarına açıklama yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 03-04-2022 16:49

BAŞKAN EROĞLU: “DOLU DOLU BİR RAMAZAN AYI BİZİ BEKLİYOR”

Ramazan Ayı’nda Tokat Belediyesi İftar Çadırı ve Ramazan Sokağı’ndaki faaliyetlere değinen Başkan Eroğlu, 3 farklı nokta da Mahalle İftarları yapılacağını belirtti. Tekne Orucum projesinin bu yıl da devam edeceğini ifade eden Başkan Eroğlu, başvuruların www.tekneorucum.com internet sitesi üzerinden alınacağını söyledi.

Başkanlık Makamında basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Eroğlu şunları söyledi: Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, artık baharı hissetmeye başladığımız şu günlerde uzun ve yoğun bir kış dönemi geçirildiğini hatırlatarak güzel bir bahar ve yaz ayı geçirilmesi temennisinde bulunarak geçtiğimiz hafta Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan Yeni Tokat Havalimanı ve toplu açılışlarla ilgili güzel, kalabalık dolu dolu bir program gerçekleştiğini belirtti.

Akabinde gerçekleşen Çiftçi Buluşması ve oradan çıkan mesajlarla  güzel bir buluşma yaşandığını belirten Başkan Eroğlu, “Tokat olarak  başta Cumhurbaşkanımızı iyi misafir etmenin sonrasında ise Cumhurbaşkanımızın çok mutlu bir şekilde Tokat’tan gitmesiyle beraber güzel açılışlar yapıldı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta il başkanımıza, değerli vekillerimize, gelen tüm bakanlarımıza, Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanı Yardımcımıza, halkımıza herkese hassaten teşekkür ediyoruz. Tokat, ülkenin gündemine oturan güzel bir programlar silsilesini gerçekleştirdi. Bundan sonra inşallah Tokat’ımız birçok ziyaretlerle, yapılacak birçok açılışlarla hızlı  bir şekilde büyümeye devam edecektir” diye konuştu.

TOKAT’TA RAMAZAN PROGRAMINI BAŞLIK BAŞLIK ANLATTI

Cuma gecesi sahura kalkılarak, Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayıyla ilgili Tokat Belediyesi olarak bu yıl gerçekleşecek iftar programı ve benzeri etkinlikler hakkında bilgi veren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Başı rahmet, ortası mafiret sonu kurtuluş olan Ramazanın tüm İslam alemine, ülkemize, şehrimize  harılar, güzellikler getirmesini temenni ediyorum.  2 yıldır ramazan biraz dana programlar noktasında sakin geçmişti. Malum pandemi süreci vardı.  Teravihler kılınamadı, toplu iftarlar yapılamadı, bizim yaptığımız programların çoğu yapılamadı. Ama şimdi inşallah bu  ramazanla beraber o eski heyecanlı, canlı, programların yoğun olduğu bir ramazanı Tokat Belediyesi olarak  gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

HIDIRLIK MEYDANINDA HERGÜN 2 BİN 500 KİŞİLİK İFTAR OLACAK

Eroğlu birinci başlık olarak toplu iftarlar hakkında bilgi vererek “Özellikle yoldan geçerken, evinde yemek yapamayan veya çalıştığı için evinde iftar yapamayacak olan, ihtiyaçlı olan veya öğrenci olan herkesi kapsayan  iftar çadırımız bu yıl inşallah devam ediyor. Hıdırlık Meydanını  yer olarak belirledik ve 2 bin 500 kişi olarak  her gün bir iftar çadırımız cumartesi günü akşamından itibaren başlamış olacak, Arefe gününe kadar 30 gün devam edecek” dedi.

DOLU DOLU RAMAZAN SOKAĞI

İkince başlık olarak yine Hıdırlık bölgesinde Ramazan Sokağı etkinliği olacağını anlatan Başkan Eroğlu, “Teravihten hemen sonra bu Ramazan Sokağında her akşam etkinlikler olacak, tasavvuf musikileri, ilahiler, Kur’an-ı Kerim tilavetleri, Hacivat-Karagöz gösterileri, sanatçılar, şiir dinletileri gibi birçok aktivitenin olduğu bir Ramazan Sokağı olacak” dedi.

İHTİYAÇLI AİLELERE 5 BİN GIDA PAKETİ DAĞITILACAK

Üçüncü başlık ise gıda paketi dağıtımı oldu. Eroğlu, “Ramazan yardımlaşmanın dayanışmanın, bir ve beraber olmanın, kardeşliğin de doruğa çıktığı aylar. Bu noktada da yine ramazan paketlerimiz devam edecek. Özellikle ihtiyaçlı ailelerimizin. İhtiyaçları noktasında bu sene 5 bin gıda paketimizi ihtiyaçlı ailelerimize  dağıtmış olacağız. Yetmezse biz bu sayıyı arttırabiliriz. İlk etapta 5 bin sayısını belirledik.  Hemen ramazanın başlamasıyla gıda paketleri  süratle dağıtılacak.” Diyerek bilgi verdi. Sıcak yemek dağıtımı konusunda da bilgi veren Başkan Eroğlu, “Evinde yatalak olan, yaşlı olan, yemek yapamayacak büyüklerimiz var. Onlara yönelik her gün 500 ailemize sıcak yemek  bizzat kendilerine ulaştırılacak. Bu sayı da artabilir. Muhtarlarımıza söyledik,  evinde yemek yapamayanlar varsa bizlere ulaştırabilirsiniz diye. Biz her akşam  yemeklerini bizzat dağıtmış olacağız” dedi.

TEKNE ORUCU ETKİNLİĞİNDE BU YIL ÇOCUKLARA İFTAR DA VAR

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Tekne orucu tutan çocuklara yönelik etkinliğe bu yıl bir artı kattıklarını anlatan Başkan Eroğlu “Tekne oruçlarını hepimiz çocukken tuttuk. Öğlene kadar tuttuk. Öğlen orucu açtık ama adı Tekne orucuydu. Geçen yıl başlatmıştık Tekne orucu tutan  çocuklarımızı hediye vermek suretiyle mutlu etmiştik.  Bu yıl yine çocuklarımızı mutlu edeceğiz. Geçen yıl 1970 kişi müracaat etmişti, bu yıl 2 bin500 civarında çocuğumuzun müracaat etmesini öngörüyoruz, hazırlığımızı yaptık onlara inşallah güzel hediyeler vererek tuttukları oruçların mükâfatını böylece vereceğiz.  Ama bu sene ayrı olarak Tekne Orucu iftarı  yapacağız. Öğleye kadar tekne orucu tutan çocuklarımızla iftar yapacağız tarihi 9 Nisan olacak. “ diyerek çocuklara ve ailelere duyurusunu yaptı.

3 MAHALLEDE TOPLU İFTAR DA  DÜZENLENECEK

2014-17 yılları arasında  yoğun mahalle iftarları yaptıklarını hatırlatan Eyüp Eroğlu, “2018’de bunu yarıya  düşürdük, 2019’da 3’te 1’e kadar düşürmüştük 2020-20217de zaten pandemi nedeniyle yapamamıştık. Bu yıl 3 noktada toplu mahalle iftarı yapacağız. Birini  Sulusokak Meydanında yaklaşık 3 bin kişilik toplu iftar şeklinde diğerini Mahmutpaşa mahallemizde  pazarın kurulduğu yerde, diğerini Esentepe’de Çarşamba pazarının kurulduğu yerde 3 tane, şehrin 3 ayrı noktasında yapacağız.  Günleri yakında belirlenecek” dedi.

RAMAZANIN DOKUSUNA UYGUN ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Öğrenci evlerinde belediye olarak sahurlar yapacaklarını anlatan Eroğlu, onlarla da beraber olacaklarını ifade etti. Başkan Eroğlu bu çerçevede güzel bir ramazan programı ile yine ramazanın dokusuna uygun hurma, pide dağıtımları gibi çalışmalar olacağını söyledi. Bu ramazan  umarım barışa vesile olur. Hemen yanı başımızda  Rusya Ukrayna arasında devam eden barış süreci de var. Cumhurbaşkanımız burada çok büyük bir etken inşallah bu ramazan vesile olur oradaki savaş durur” dedi. Eroğlu bu vesilesiyle Ramazan-ı şerifin tüm tokat halkına, ülkemize ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını diledi. 

CUMHURBAŞKANI ZİYARETİ SONRASI YENİ MÜJDELER VAR MI?

Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Eroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tokat ziyareti sonrası yeni bir proje gündeme gelecek mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Tabi bununla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı talimatları oldu ama bunların Bakanlıklar tarafından açıklanmasının daha doğru olduğu kanaatindeyim. İnşallah yakın zamanda bununla ilgili cümleler sarf edilecektir. Çok güzel, çok ciddi şeyler konuşuldu. Tarımsal, ulaşım, ekonomik konularda güzel konuşmalar oldu. Biraz beklersek bunlarla ilgili net şeyler ifade edilebilir. Ama şunu rahat söyleyebilirim ki Cumhurbaşkanımızın buradaki mutluluğunun karşılığını fazlasıyla Tokat olarak biz aldık. Bu da inşallah cümlelere dökülür diye düşünüyorum.”

İFTAR ÇADIRLARINA KATKI VERMEK İSTEYEN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

İftar çadırı finansmanına dair soruya ise Eyüp Eroğlu’nun yanıtı “Mahalle iftarlarımız Belediye tarafından finanse edilen iftarlar. Her gün kurulacak 2 bin 500 kişilik iftar çadırlarımızı hemşehrilerimizin bağışları ile karşılıyoruz. Şuana kadar yaklaşık 15 günlük iftar çadırı bağışı verildi. 15 günlük boşluğumuz var, hemşehrilerimize sizler aracılığıyla çağrı yapmış olalım, eğer katkı kapmak isteyen hemşehrimiz varsa buna açığız. Bizim 1 günlük iftar maliyetimiz yaklaşık 35 bin lira civarında. Eğer daha farklı bir yemek, menü istenirse fiyatlar değişiyor. Ortalama 2 bin 500 kişilik yemek yaklaşık 35 bin TL oluyor, 1 kişi için 15 lira çıkıyor. Hemşehrilerimiz isterse hepsini verebilir, yarısını, üçte birini verebilir” yanıtını verdi.

FUTBOLDA ÖNCE BAL SONRA 3. LİG’E YÜKSELMEK HEDEF

Gündemde spor da vardı. Başkan Eroğlu “Tokat Belediye Plevnespor kulübümüz var. Başta voleybol, futbol, masa tenisi, kros, tekvando vb. alanlarda faaliyet gösteren bir kulübümüz. Voleybol Takımımız bu yıl yine Efeler Ligi’nde kaldı, maşallah. Bu takım acaba kalabilir mi ligde? Diye düşünülüyor ama çok şükür ligde kalıyoruz. Bunu da bilerek söylüyorum en az para harcayarak ligde kalan takımımız. Arkadaşlarımız gayet iyi öğrendiler bu işi. Belediye Plevnespor’umuz voleybolda bir markadır.Futbolla ilgili de çalışmamız oldu. Tokat’ta bir futbol takımımın eksikliği vardı ve futbol takımımızı kurduk. Amatör ligden başladı, iki gruptan oluşan ligde kendi grubunda bütün maçlarını kazanmak suretiyle play-off’a kaldı. Yarı finali de kazanıp, final maçı oynayacak. Final maçında Turhal Güç Yurdu Spor ile karşılaşacak. 3 Nisan Pazar günü final maçını kazanırsak, Bölgesel Amatör Lig’e yükselen takım olmak için Erbaa Gençlik Spor Takımı ile karşılaşacağız. O maçı da kazanıp BAL’a adımızı yazdırmak istiyoruz. BAL’da da misafir olarak kalıp, yeniden profesyonel futbol 3. Ligi'ne çıkmak istiyoruz. İnşallah emin adımlarla yola devam edecektir” açıklamasında bulundu. 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, açıklamanın ardından basın mensuplarıyla Ramazan öncesi hatıra fotoğrafı çektirdi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 38 23 3 12 69 36 81 +33
2 Fenerbahçe 38 21 7 10 73 38 73 +35
3 Konyaspor 38 20 10 8 66 45 68 +21
4 Başakşehir FK 38 19 11 8 56 36 65 +20
5 Alanyaspor 38 19 12 7 67 58 64 +9
6 Beşiktaş 38 15 9 14 56 48 59 +8
7 Antalyaspor 38 16 11 11 54 47 59 +7
8 Fatih Karagümrük 38 16 13 9 47 52 57 -5
9 Adana Demirspor 38 15 13 10 60 47 55 +13
10 Sivasspor 38 14 12 12 52 50 54 +2
11 Kasımpaşa 38 15 15 8 67 57 53 +10
12 Hatayspor 38 15 15 8 56 60 53 -4
13 Galatasaray 38 14 14 10 51 53 52 -2
14 Kayserispor 38 12 15 11 54 61 47 -7
15 Gaziantep FK 38 12 16 10 48 56 46 -8
16 Giresunspor 38 12 17 9 41 47 45 -6
17 Çaykur Rizespor 38 10 22 6 44 71 36 -27
18 Altay 38 9 22 7 39 57 34 -18
19 Göztepe 38 7 24 7 40 77 28 -37
20 Yeni Malatyaspor 38 5 28 5 27 71 20 -44
Takım O G M B A Y P AV
1 MKE Ankaragücü 36 21 8 7 56 31 70 +25
2 Ümraniyespor 36 21 8 7 64 37 70 +27
3 Bandırmaspor 36 19 12 5 56 34 62 +22
4 İstanbulspor 36 17 10 9 57 40 60 +17
5 BB Erzurumspor 36 16 10 10 55 44 58 +11
6 Eyüpspor 36 15 9 12 56 44 57 +12
7 Samsunspor 36 13 11 12 54 46 51 +8
8 Boluspor 36 14 14 8 42 44 50 -2
9 Manisa FK 36 14 15 7 45 44 49 +1
10 Tuzlaspor 36 13 13 10 45 44 49 +1
11 Denizlispor 36 14 15 7 46 50 49 -4
12 Keçiörengücü 36 13 14 9 45 47 48 -2
13 Gençlerbirliği 36 14 16 6 44 54 48 -10
14 Adanaspor 36 12 15 9 40 44 45 -4
15 Altınordu 36 14 19 3 45 62 45 -17
16 Kocaelispor 36 12 16 8 40 49 44 -9
17 Bursaspor 36 12 16 8 43 53 44 -10
18 Menemenspor 36 8 14 14 42 57 38 -15
19 Balıkesirspor 36 3 30 3 26 77 12 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 38 28 2 8 82 25 92 +57
2 Sakaryaspor 38 21 5 12 74 35 75 +39
3 Kırşehir Belediyespor 38 21 8 9 57 32 72 +25
4 Kırklarelispor 38 19 6 13 60 32 70 +28
5 Van Spor 38 21 11 6 59 35 69 +24
6 Bodrumspor 38 18 11 9 80 48 63 +32
7 Etimesgut Belediyespor 38 18 13 7 63 36 61 +27
8 Karacabey Belediyespor 38 15 12 11 52 41 56 +11
9 Turgutluspor 38 16 16 6 44 56 54 -12
10 Serik Belediyespor 38 13 11 14 51 48 53 +3
11 Pendikspor 38 15 16 7 66 53 52 +13
12 Pazarspor 38 15 18 5 60 64 50 -4
13 Tarsus İdman Yurdu 38 13 15 10 56 55 49 +1
14 Bayburt Özel İdare Spor 38 14 18 6 52 61 48 -9
15 Sivas Belediyespor 38 11 14 13 63 58 46 +5
16 1922 Konyaspor 38 11 18 9 47 49 42 -2
17 Kastamonuspor 38 8 18 12 31 58 36 -27
18 Elazığspor 38 10 22 6 61 90 33 -29
19 Mamak FK 38 6 26 6 32 121 24 -89
20 Kardemir Karabükspor 38 1 34 3 16 109 3 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 22/05/2022 Hatayspor 4 - 1 Giresunspor
 22/05/2022 Adana Demirspor 7 - 0 Göztepe
 22/05/2022 Fatih Karagümrük 0 - 1 Alanyaspor
 22/05/2022 Başakşehir FK 3 - 1 Trabzonspor
 21/05/2022 Beşiktaş 1 - 1 Konyaspor
 21/05/2022 Yeni Malatyaspor 0 - 5 Fenerbahçe
 21/05/2022 Altay 2 - 4 Kasımpaşa
 21/05/2022 Sivasspor 2 - 1 Kayserispor
 20/05/2022 Antalyaspor 1 - 1 Galatasaray
 20/05/2022 Gaziantep FK 2 - 0 Çaykur Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/05/2022 Bursaspor 1 - 0 Menemenspor
 21/05/2022 Kocaelispor 4 - 1 Adanaspor
 21/05/2022 Gençlerbirliği 2 - 4 Ümraniyespor
 21/05/2022 Keçiörengücü 1 - 2 MKE Ankaragücü
 20/05/2022 Denizlispor 4 - 0 BB Erzurumspor
 20/05/2022 İstanbulspor 0 - 0 Bandırmaspor
 20/05/2022 Balıkesirspor 0 - 3 Eyüpspor
 20/05/2022 Tuzlaspor 2 - 4 Samsunspor
 20/05/2022 Boluspor 2 - 1 Altınordu
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2022 Somaspor 0 - 0 İnegölspor
 07/05/2022 Bodrumspor 1 - 2 Adıyaman FK
 07/05/2022 Van Spor FK 4 - 2 Niğde Anadolu FK
 07/05/2022 Sivas Belediyespor 1 - 0 Sakaryaspor
 07/05/2022 Çorum FK 3 - 2 Afjet Afyonspor
 07/05/2022 Bayburt Özel İdare Spor 1 - 0 Ergene Velimeşe
 07/05/2022 Sarıyer 3 - 1 Diyarbekir Spor
 07/05/2022 Ankaraspor 0 - 0 1461 Trabzon FK
 07/05/2022 Kahramanmaraşspor 0 - 1 Turgutluspor
 07/05/2022 Serik Belediyespor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2022 Elazığspor 1 - 0 Fatsa Belediyespor
 07/05/2022 Kahta 02 Spor 6 - 0 Başkent Gözgözler Akademi FK
 07/05/2022 Nevşehir Belediyespor 3 - 3 Bergama Belediyespor
 07/05/2022 Batman Petrolspor 2 - 1 Arnavutköy Belediye
 07/05/2022 Sancaktepe FK 0 - 2 Artvin Hopaspor
 07/05/2022 Hendek Spor 0 - 1 Bursa Yıldırımspor
 07/05/2022 1954 Kelkit Bld.Spor 0 - 2 Karaman Futbol Kulübü
 07/05/2022 Çatalcaspor 1 - 0 Osmaniyespor FK
 07/05/2022 Erbaaspor 1 - 4 Belediye Kütahyaspor
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar

2023 seçimlerinde Ak Parti’de kimi vekil görmek istersiniz?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI